MB Recycling

Recykling baterii i akumulatorów

Baterie przewarzane są w naszym zakładzie EKO HYBRES w Głogowie Małopolskim. Przetwarzamy każdy rodzaj baterii i jako jedni z nielicznych w swojej ofercie posiadamy również recykling baterii Li-Ion. Popularność powyższych ogniw, zawdzięczamy dużej gęstości energetycznej przy stosunkowo niskiej masie, dzięki temu możemy je znaleźć w przeróżnych sprzętach zaczynając od szczoteczek do zębów, a kończąc na samochodach elektrycznych.

Akumulatory w samochodach są stworzone w taki sposób, aby mogły służyć przez cały okres jego użytkowania, następnie można te same baterie wykorzystać jeszcze w magazynach energii.


Po całkowitym zużyciu, aż 95% części z tych akumulatorów może być poddane recyklingowi!

Zakład posiada rozwiązania dla branży automotive
w zakresie baterii Li – Ion:

  • Specjalistyczny transport 
  • Nowoczesna i bezpieczna metoda przetwarzania baterii

Przetwarzamy każdy rodzaj baterii spełniając najwyższe standardy bezpieczeństwa.
Przetwarzamy baterie litowo-jonowe!

Na polskich drogach jeździ (stan z czerwca 2022r.) 50 990 osobowych i użytkowych samochodów elektrycznych. Aktualnie każdy producent samochodów, ma w swojej ofercie przynajmniej jeden model zasilany napędem elektrycznym. W porównaniu z rokiem 2021 wzrost nastąpił aż o ok. 45%!
Samochody elektryczne to przyszłość, i jak wynika z raportów, dość niedaleka. Coraz więcej krajów Unii Europejskiej wyznacza datę zakończenia sprzedaży samochodów z silnikiem benzynowym oraz na ropę.
Najbliżej tego terminu są:

Polska jest największym producentem baterii litowo-jonowych w Europie! Tempo rozwoju produkcji baterii na rynku globalnym powoduje wzrost zapotrzebowania na poszukiwanie rozwiązań w zakresie ich bezpiecznego przygotowania do utylizacji, a w dalszej kolejności odzysku metali i pierwiastków w myśl koncepcji Urban Mining.
MB RECYCLING jest gotowy, aby sprostać tym wyzwaniom już dziś.

Jako jedyni w Europie przetwarzamy baterie do samochodów elektrycznych.