Naszym celem jest promowanie ekologii i ochrony dziedzictwa przyrodniczego, popularyzowanie idei recyklingu oraz podnoszenie świadomości ekologicznej społeczeństwa w zakresie prawidłowego postępowania ze zużytym sprzętem
Elektryczne śmieci nie tylko dają nam surowce odzyskiwane w procesie recyklingu, ale także elementy, które można wykorzystać w zaskakujący sposób.
Czerwony daszek, dębowe nóżki i korpus z bębnów od pralek w charakterystyczne heksagony!
Oto ul z recyklingu zaprojektowany przez Tomasza Waśkiewicza – grafika i pszczelarza w jednej osobie. Niecodzienne domy dla pszczół można już oglądać w kilkunastu miastach na terenie całej Polski.
Główną ideą naszych pasiek miejskich jest edukacja. Pokazujemy praktyczny wymiar recyklingu elektrycznych śmieci, przekazujemy wiedzę o pszczołach miodnych i innych owadach zapylających.
W czasie ekologicznych warsztatów można spróbować miodu z uli z recyklingu, zatańczyć pszczeli taniec i zobaczyć te pracowite owady z bliska. W pasiekach miejskich, którymi opiekuje się Fundacja Odzyskaj Środowisko, mieszka około 5 milionów wyjątkowo łagodnych pszczół rasy kraińskiej.
Jak się czują w mieście? Doskonale!
Większa bioróżnorodność roślin, wyższa temperatura powietrza, brak środków chemicznej ochrony roślin to tylko niektóre zalety środowiska miejskiego. Krainki to prawdziwe kosmopolitki!