
Elektryczne PSZOK-i dołącz do nowoczesnej sieci
Czerwone pojemniki na małogabarytowy zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, odbiory domowe dużego AGD oraz edukacja ekologiczna w miastach i gminach to filary ogólnopolskiego projektu Elektryczne Śmieci. Dziś dołącza do nich innowacyjny system Elektryczne PSZOK-i, który za cel stawia sobie rozwój współpracy ze wszystkimi punktami selektywnej zbiórki odpadów komunalnych w całej Polsce.
Proste zasady, spore korzyści
Do sieci Elektrycznych PSZOK-ów może przystąpić każdy punkt selektywnej zbiórki odpadów na terenie kraju, zyskując przede wszystkim cykliczny i bezpłatny odbiór elektrośmieci. „Biorąc pod uwagę dotychczasowe doświadczenia i potrzeby PSZOK-ów, w ramach systemu oferujemy pełen system pojemników dedykowany do zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego m.in. tuby na świetlówki, pudełka na baterie i bezpieczne pojemniki na baterie litowo-jonowe. Dostarczymy również kosze siatkowe, big bagi, mauzery na elektronarzędzia czy drobny sprzęt AGD, ale także kontenery hakowe do zbierania dużych gabarytów” – tłumaczy Łukasz Chmal, dyrektor handlowy MB Recycling. W ramach systemu Elektryczne PSZOK-i mogą liczyć również na wsparcie prawne i merytoryczne najlepszych specjalistów z branży. „Jesteśmy w trakcie opracowywania zbioru aktualnych przepisów, porad i zaleceń prawnych. Vademecum będzie źródłem rzetelnej wiedzy, co jest niezwykle istotne w kontekście dynamicznie zachodzących zmian w prawie polskim i unijnym” – dodaje. Co ważne, w ramach współpracy poza elektrycznymi, często problematycznymi odpadami, jak świetlówki i baterie z PSZOKÓW odbierzemy także opony i tekstylia.
Złoty PSZOK i edukacja ekologiczna
Elektryczny PSZOK wpisuje się w działania na rzecz green economy, a jednocześnie może być jednym z ważniejszych elementów smart city z naciskiem na działania w obszarze edukacji ekologicznej. Eventy, kampanie informacyjne, dedykowane zajęcia dla mieszkańców połączone z selektywną zbiórką służą środowisku naturalnemu, miastu, ale przede wszystkim mieszkańcom. „Warsztaty eko prowadzone na terenie Elektrycznego PSZOK-u będą stanowić ciekawe uzupełnienie tradycyjnych form zdobywania wiedzy o ochronie środowiska. Jestem przekonany, że dobrze zaplanowana wizyta w PSZOK-u, wraz z dodatkowymi atrakcjami, będzie doskonałą formą kształtowania postaw proekologicznych. Fundacja Odzyskaj Środowisko buduje ule z recyklingu, tworzy łaziki marsjańskie z elektrycznych śmieci, prowadzi warsztaty artystyczne w nurcie trash art, pokazując praktyczny wymiar recyklingu” – zapewnia Krzysztof Kieszkowski z Fundacji Odzyskaj Środowisko.
Wszystkie PSZOK-i, które dołączą do systemu, będą miały możliwość przejścia audytu i zdobycia specjalnego certyfikatu. Najlepszy punkt otrzyma statuetkę Złotego PSZOK-u.
By przystąpić do systemu Elektryczne PSZOKi skontaktuj się z nami:
+ 48 572 102 102
[email protected]
Wszystkie PSZOK-i, które dołączą do systemu, będą miały możliwość przejścia audytu i zdobycia specjalnego certyfikatu. Najlepszy punkt otrzyma statuetkę Złotego PSZOK-u.
Więcej szczegółów o systemie Elektryczne Śmieci:
www.elektrycznesmieci.pl